Z dniem 1 sierpnia 2024 r. wchodzi w życie nowy Cennik Usług Telekomunikacyjnych. W przypadku akceptacji zmian nie musicie Państwo nic robić. Jednocześnie, stosownie do treści art. 61 ust. 5(1) Ustawy z dnia 16.07.2004 r. – Prawo telekomunikacyjne informujemy, iż w przypadku braku akceptacji proponowanych zmian, Abonent jest uprawniony do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej w terminie do dnia wejścia przedmiotowych zmian w życie tj. do dnia 1 sierpnia 2024 r. Wykaz zmian, które znalazły się w nowym cenniku znajdziecie Państwo w zakładce dokumenty na naszej stronie internetowej.

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie WIFI w domu

12.04.2023

Połączenie WI-FI jest połączeniem radiowym realizowanych w jednym z dwóch pasm 2,4 i 5 GHz przy stosunkowo niedużej mocy sygnału radiowego. Należy tu jednocześnie podkreślić, że zasięg sieci 5 GHz jest znacząco mniejszy od zasięgu sieci 2,4 GHz. Jednak rekompensuje go dalece wyższą przepustowością. Jak każda fala elektromagnetyczna, także sygnał WI-FI jest rozsiewany równomiernie wokół anteny nadajnika (routera WI-FI) oraz jest podatny na straty wynikające z przechodzenia przez różne materiały, jak ściany, urządzenia itp., czyli wszystko, co możemy spotkać u każdego w domu. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja samego routera WI-FI i dystans od każdego podłączonego urządzenia odbiorczego (komputera, smartfona itp.)

1

Na co zwrócić uwagę, o co zadbać:

– Optymalnie, aby router WI-FI znajdował się w centralnym punkcie naszego domu, czy mieszkania, wtedy dystans od najdalszego podłączonego urządzenia będzie możliwie najkrótszy.
– Router WI-FI nie powinien być montowany blisko posadzki lecz min. 1,5 m nad nią. Pozwoli to nie tylko na lepszą komunikację z urządzeniami peryferyjnymi, ale poprawi również chłodzenia samego routera, co wpłynie korzystnie na trwałości i czas eksploatacji routera.

2

Czego unikać przy montażu routera WI-FI, co może istotnie wpłynąć na jakość połączenia:

– Kuchenki mikrofalowe, działają w paśmie 2,4 GHz WI-FI i skutecznie zakłócają komunikację obniżając jej prędkość nawet do 70%.
– Stare telewizory kineskopowe, pracujące z wykorzystaniem szerokiego spektrum częstotliwości, potrafią skutecznie zablokować sygnał WI-FI.
– Duże akwaria domowe, woda doskonale tłumi wysokie częstotliwości, więc nie należy spodziewać się połączenia WI-FI z drugiej strony akwarium.
– stare urządzenia Bluetooth, działające w podobnym zakresie częstotliwości co WI-FI.
– lustra wykonane tradycyjnie, pokryte cienką warstwą metalu (np. srebra), doskonale odbijają sygnał WI-FI przepuszczając jednie niewielką jego ilość.
– Również pomieszczenia, jak łazienka, gdzie występuje wiele elementów metalowych na małej powierzchni stanowi duże utrudnienie dla sygnału WI-FI.

Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie sobie poradzić i nic nie pomaga, należy rozważyć dwie opcje ostateczne: wymiana routera wifi, który może być uszkodzony lub zwyczajnie zużyty lub, co niekoniecznie musi być tańsze, zakup dedykowanego wzmacniacza sygnału. Takie rozwiązanie może się jednak wiązać z koniecznością konfiguracji kolejnego urządzenia, które też trzeba będzie gdzieś zamocować i zasilić.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania do oferty? Zadzwoń!

58 536 17 03

nasza infolinia jest czynna:
24h/7

Kup przez telefon

Zostaw swój numer. Zadzwonimy do Ciebie
i wspólnie dobierzemy ofertę.

Zostaw kontakt.
Oddzwonimy.

Nasi konsultanci pracują od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 20.00.

Państwa rozmowy realizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00. Prosimy wziąć to pod uwagę planując rozmowę. Rozmowy zaplanowane na weekend, będą realizowane po weekendzie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.